X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Władysławowo zaprasza

Władysławowo
Władysławowo to popularna miejscowość wypoczynkowa położona nad Morzem Bałtyckim. 

Jest to piękne miasto, szczególnie często odwiedzane w sezonie letnim. Ta pełna uroku miejscowość charakteryzuje się nadmorskim klimatem o właściwościach leczniczych, czystą wodą, pełnymi słońca plażami, które zajmują ponad dwadzieścia kilometrów wybrzeża oraz czystą wodą i dużym nasyceniem jodu w powietrzu.

Władysławowo to miejscowość z rozbudowaną infrastruktura turystyczną. Władysławowo jest położone nad morzem i zatoką Pucką. Władysławowo oferuje turystom kąpieliska, których szerokość plaży sięga do 200 m. W okresie letnim znajduje się 12 strzeżonych kąpielisk. W mieście odbywa się corocznie kilka wydarzeń kulturalnych. Od roku 1973r. przez okres wakacyjny co czwartek odbywają się Letnie koncerty Organowe i Kameralne. Sportowcy też znajdą coś dla siebie ponieważ we Władysławowie znajduje się ośrodek Przygotowań Olimpijskich, który dysponuje kortami tenisowymi boiskami sportowymi, pływalnią. Od 2012 roku mamy tez możliwość podziwiania jedynego w Polsce „Ocean Park” gdzie ukazane są ssaki morskie i oceaniczne ryby.

Władysławowo noclegi
 oferuje noclegi w pokojach, pensjonatach, kwaterach, ośrodkach wypoczynkowych, hotelach. Miasto zachęca turystów do zwiedzania wielu ciekawych miejsc oraz do korzystania z piaszczystych plaż. Władysławowo składa się z wielu dzielnic wartych odwiedzenia, a jedną z bardziej znanych jest Jastrzębia Góra, kusząca wspaniałymi widokami z wielkiego klifu.

Port w tym mieście powstał w 1938 roku, a nazwano go Władysławowo dla upamiętnienia fortu wojennego wybudowanego z rozkazu króla Władysława IV.  Dostępny do zwiedzania jest od roku 1994. Obecnie jest to port rybacki z przystanią żeglarską i pasażerską. Działają tu: stocznia remontowa, zakład przetwórstwa ryb, fabryka lodu łuskowego i mączki rybnej. Port posiada conajmniej 80 kutrów rybackich, które łowią rocznie około 25 – 35 tysięcy ton ryb. Znajduje się tam też dziesiątki statków turystycznych, przy czym niektórymi z nich można odbyć krótki rejs po Morzu Bałtyckim.

Miłośnicy sportów wodnych mogą korzystać z wód zarówno morza Bałtyckiego, jak i Zatoki Puckiej. To idealne miejsca na uprawianie kitesurfingu, windsurfingu oraz żeglarstwa. Ponadto skorzystać można z lotów widokowych lub lotów na paralotniach. Warto wybrać się też na szlaki rowerowe, ale do wyboru są również wycieczki w siodle, dla których wkoło Władysławowa znajduje się wiele specjalnie do tego celu wytyczonych szlaków konnych.  cieszą się dużym zainteresowaniem. Jest to piękne miasto, szczególnie często odwiedzane w sezonie letnim.