X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Ustka

Ustka, woj. pomorskie
Ustka jest jednym z najpopularniejszych miejscowości nad Bałtykiem. Znajdziemy tu zarówno piękne zabytki jak i miejsca do spacerowania.

Na terenie miasta wyznaczono 2 letnie kąpieliska morskie: pierwszym jest Ustka Wschód obejmujące 500 m linii brzegowej w kierunku wschodnim od ok. 250 m falochronu wschodniego. Drugim kąpieliskiem jest Ustka Zachód obejmujące 200 m linii brzegowej liczonej w kierunku zachodnim od ok. 110 m od falochronu zachodniego.
 
Promenada w Ustce powstała ponieważ do miasta napływało coraz więcej turystów oraz kuracjuszy. Zgodnie z panującą wtedy modą spacer wzdłuż traktu powinien być umilany przez dźwięki orkiestry - te sprowadzane były nawet z Czech. Bardzo szybko wzdłuż promenady zaczęły powstawać kawiarnie, restauracje oraz pensjonaty. Promenadą można dojść do znajdującej się w parku wieży widokowej i z niej podziwiać okolicę.
 
Podczas Święta Ustki w 2010 roku na Nadmorskiej Promenadzie został odsłonięty pomnik przedstawiający Syrenkę. Zbudowany został z mosiądzu i powstał w wyniku lokalnej akcji i zbiórki metali kolorowych, w którą zaangażowani byli wszyscy mieszkańcy okolicy. Syrenka nawiązuje do herbu Ustki oraz związana jest z legendą o Bryzdze Rosowej i wdowie Maruszy.
 
W Ustce stoi latarnia morska z czerwonej licowej cegły, zbudowana w 1892 r. Już od listopada 1945 roku, po zakończeniu wojny, latarnia wskazuje drogę wszystkim żeglującym po Bałtyku. Między ujściem rzeki Słupi a latarnią powstało mini muzeum morskie na otwartej przestrzeni, gdzie zobaczyć można atrakcje takie jak kotwica admiralicji, fragment stępki żaglowca, stewa rufowa oraz fragment szyny kolejowej z 1914 roku.