X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Puck

Puck, woj. pomorskie
Puck jest niewielką miejscowością na Kaszubach, która od samego początku była mocno związana z morzem. 

Wspomnieć trzeba, że Puck był jedynym portem na polskim wybrzeżu aż do czasu powstania Gdyni i to właśnie tutaj w 1920 roku generał Haller dokonał symbolicznych zaślubin Polski z morzem,  na pamiątkę czego w centrum miasteczka znajduje się Słup Zaślubinowy.

Puck doceniany jest bardzo przez Zatokę Pucką, która stanowi wyjątkowy fragment Morza Bałtyckiego. Choć jej głębokość maksymalna dochodzi do 55 m, to ogólnie zatoka wewnętrzna jest płytka, dzięki czemu woda jest tam bardzo ciepła i ma w lecie ok. 20-25°C. Również ze względu na swoje położenie, umiarkowany wiatr i niewielkie fale w Zatoce Puckiej panują świetne warunki do uprawiania sportów wodnych. Puck słynie z tego w całej Europie, dzięki czemu przyciąga amatorów windsurfingu, kitesurfingu oraz żeglarstwa.

Puck oferuje turystom również trasy piesze i rowerowe, położony nad zatoką Nadmorski Park Krajobrazowy, a w mieście Muzeum Ziemi Puckiej z ciekawymi eksponatami oraz pozostałości zamku krzyżackiego, gotycki kościół z XIII-XVI wieku.