X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Port na Helu

Hel, woj. pomorskie
Hel jest jednym z najpiękniej położonych miejsc w całej Europie.

Hel jest jednym z najpiękniej położonych miejsc w całej Europie. To najbardziej morskie miasto Polski usytuowane jest na cyplu Półwyspu Helskiego i z trzech stron otoczone wodami Bałtyku. Dzięki swoim walorom rekreacyjno-wypoczynkowym każdego roku przyciąga tysiące turystów.

Port, a raczej mielizna, na której można było zakotwiczać statki w Helu, został wybudowany w 1883 roku. Początkowo było to kotwicowisko dla rybaków o szerokości 350 metrów. Po przebudowie pod koniec XIX wieku i kilku rozbudowach w XX wieku został mocno zmodernizowany i obecnie posiada już 1630 metrów betonowych nadbrzeży oraz baseny portowe. Głębokość basenów waha się od 4 do 8 metrów.

Port cywilny znajduje się w południowej części Mierzei Helskiej. Składa się z przystani rybackiej, jachtowej i pasażerskiej. Ciekawą atrakcją są rejsy statkiem wycieczkowym lub tramwajem wodnym po Zatoce Gdańskiej. W Helu mieści się także Port Marynarki Wojennej pochodzący z początku XX wieku. Port wojenny wraz z całą infrastrukturą marynarki, podziemne zbiorniki paliwa, schrony i magazyny amunicji znajdują się przy zachodniej stronie cypla Mierzei Helskiej.