X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Łeba

Łeba, woj. pomorskie
Łeba jest niezwykle popularnym miejscem wypoczynku o łagodnym klimacie i pięknym położeniu.

Z trzech stron miasto otoczone jest przez wodę, a ponadto leży wśród pachnących sosnowych lasów. Ciekawostką jest, że Łeba oficjalnie jest księstwem. Miasto bije własne monety, wydaje znaczki pocztowe oraz specjalne paszporty uprawniające turystów do licznych zniżek.
 
Ruchome Wydmy w okolicach Łeby są atrakcją turystyczną unikalną na skalę światową. Znajdują się one na terenie Słowińskiego Parku Narodowego i zajmują teren około 500 ha. Są największe w Europie Środkowej, sięgają nawet 50 metrów, a do tego są w ciągłym ruchu. Według obliczeń naukowców przy obecnej szybkości przemieszczania się wydm, czyli ok. 9 metrów na rok, Łeba zniknie pod wydmami za zaledwie 400 lat.
 
Niedaleko portu w Łebie znajdują się strzeżone plaże A i B. Najczęściej odwiedzana jest plaża A ze względu na swoje atrakcje, na przykład skoki na bungee i widok na pełne morze. Plaża B jest spokojniejsza, uczęszczana przez mniejszą ilość turystów, czyli idealna do wypoczynku.
 
Centrum miasta jest pełne życia o każdej porze i nie sposób się tu nudzić. Jest tu wiele lokali gastronomicznych oferujących tradycyjne dania oraz ryby w każdej postaci. Centrum to także mnogość atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych: Salon Śmiechu z lustrami, występy zespołów Indiańskich grających na oryginalnych instrumentach, artyści, sprzedaż ręcznie robionych wyrobów.
 
W Łebie jest również szeroka baza noclegowa pozwalająca wybrać odpowiednie miejsce dostosowane do naszych oczekiwań. Turyści mają do wyboru hotele, pensjonaty, kwatery prywatne, agroturystykę oraz domki letniskowe.