X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Gdynia

Gdynia, woj. pomorskie
Gdynia jest przepięknym i pełnym rozmaitych atrakcji nadmorskim miastem. Słynie z miejsc, w których można zetknąć się z przepiękną przyrodą.

Niewątpliwie atutem miasta jest morze, a możemy bezpiecznie wypocząć na czterech strzeżonych kąpieliskach, dodatkowo przy każdym z nich znajduje się punkt medyczny. Do wyboru turyści mają plażę na Babich Dołach, w Orłowie, Śródmieściu oraz Redłowie. Oczywiście plaż w Gdyni jest więcej, natomiast na pozostałych kąpać można się jedynie na własną odpowiedzialność.

Oprócz beztroskiego leżenia na plaży miasto oferuje też formy aktywnego spędzania czasu. Na terenie Gdyni znajduje się Trójmiejski Park Krajobrazowy i rezerwaty przyrody. Można wyruszyć na piesze wędrówki oraz trasy rowerowe, o zróżnicowanej trudności.

Kolejnymi atrakcjami są muzea powstałe z przerobionych okrętów, jedno ze stuletniego żaglowca "Dar Pomorza", a drugie z niszczyciela ORP "Błyskawica". Koniecznie zajrzeć trzeba też do Akwarium, w którym prezentowane jest wiele wodnych zwierząt z całego świata.

Miasto tętni życiem, odbywa się tu co roku wiele wydarzeń, festiwalów, zlotów. Z pewnością każdy turysta znajdzie coś dla siebie, a już na pewno nie ma mowy, aby się w Gdyni nudzić podczas wakacji.