X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Darłowo

Darłowo, woj. zachodniopomorskie
Darłowo leżące nad morzem Bałtyckim ma do zaoferowania dużo więcej niż tylko plażę. 

Można tu ciekawie spędzić czas zwiedzając zamek, port, piękne kościoły oraz latarnię morska, poznając jednocześnie bogatą historię miasta.

Warto udać się do centrum Darłowa, w pobliże Rynku i zamienionej na deptak ul. Powstańców Warszawskich. To pełne życia miejsce oferuje dużo przestrzeni na spacery, liczne sklepy i punkty gastronomiczne, oraz towarzystwo kilku zabytków.

Ozdobę miasta stanowi fontanna z 1919 roku wraz z posągiem rybaka na szczycie. Reliefy znajdujące się na fontannie przedstawiają między innymi początki miasta, robotników portowych przy pracy, hanzeatycki żaglowiec oraz pastwiska miejskie, gdzie dawniej wypasano gęsi.

Wyspa Łososiowa leży pomiędzy rzeką Wieprza a Kanałem Młyńskim. Utworzono na niej park z alejami spacerowymi, ławeczkami oraz placem zabaw dla dzieci. Na Wyspę prowadzi brama główna od ulicy Marii Curie-Skłodowskiej oraz druga brama od ulicy Kanałowej połączona z wyspą drewnianym mostkiem. Wyspa Łosiowa jest z pewnością ciekawym miejscem odpoczynku w mieście.